lo wrocławLO Wrocław to chyba najczęściej wyszukiwana fraza wśród wrocławskich absolwentów szkół podstawowych. Wpisując dokładnie te dwa słowa LO Wrocław w wyszukiwarkę Google, w wynikach wyskakuje oczywiście szereg liceów ogólnokształcących we Wrocławiu. Każde z nich zachęca nas do wejścia na jego stronę internetową, poznania oferty oraz do złożenia w nim podania o przyjęcie do szkoły średniej.
Dzieje się tak dlatego, ponieważ aktualnie każda szkoła walczy o ucznia, gdyż za nim idą konkretne fundusze. Poprawia się zatem nie tylko jakość kształcenia, zasoby interaktywnych pomocy dydaktycznych w szkole. Zmienia się również podejście do wyjścia ze swoją ofertą do uczniów.
Marketing szkolny stanął więc przed nowymi wyzwaniami. Szkoły muszą zaistnieć w internecie oraz w mediach społecznościowych. Strona internetowa musi być responsywna, a więc widoczna i możliwa do otwarcia na urządzeniach mobilnych.
Decyzja o wyborze liceum nie jest prosta. Decyduje się o najbliższych czterech latach swojego życia. Uczeń wybiera nie tylko liceum, które jest blisko jego miejsca zamieszkania, ale również to, w którym poziom nauczania jest wysoki. Ważnym aspektem jest kwestia wysokiej zdawalności matury i gwarancja dostania się na wymarzone studia.
Nasze liceum z pewnością może się poszczycić wszystkimi powyższymi atrybutami. Dodatkowo zaznaczamy na każdym kroku o jego koedukacyjnym charakterze, rewelacyjnym i niezwykle urokliwym umiejscowieniu w centrum miasta. Wbrew obiegowym opiniom jest ono całkowicie bezpłatne. Zresztą wystarczy przeczytać kilka opinii o nas naszych absolwentów i uczniów na naszej stronie.
Warto wspomnieć również o mocno rozwiniętej bazie dydaktycznej, stale prowadzonej wymianie naukowej i uczelnianej Erasmus Plus, współpracy z innymi ośrodkami naukowymi na całym świecie.
Nie bez znaczenia jest fakt wspólnoty urszulańskiej. Szkoły urszulańskie są rozsiane po całym świecie. Rozpoczynając więc naukę w naszym liceum, dołączasz do elity, którą stanowią wszystkie szkoły pod patronatem Św. Urszuli.
To ważna rzecz jeśli chodzi o wyznawane w naszej szkole wartości oraz otwartość na wszelkiego typu działania oraz inicjatywy. Jeśli więc interesuje cię jedno z najlepszych liceów we Wrocławiu powinieneś bardzo poważnie przemyśleć kwestie dołączenia do naszej społeczności. Zajrzyj na stronę rekrutacji i przyjdź na nasz Dzień Otwarty.
Nie wahaj się już dłużej i po wpisaniu w okno wyszukiwania wspomnianej wcześniej frazy LO Wrocław, wybierz właśnie nasze Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu

Do zobaczenia już niebawem!