Łukasz Magierowski (klasa 3a) został laureatem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2022, organizowanego przez Wydział Filologii Angielskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Ambasady Kanady.  Nauczycielką języka angielskiego Łukasza jest p. Joanna Kwiatkowska. Gratulujemy!

8 kwietnia 2022r. ogłoszono wyniki zmagań 11 finalistów w finałe VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2022”. I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł oraz „indeks” na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego uzyskał Łukasz Magierowski. Łukasz odniósł dodatkowo jeszcze jeden sukces – wygrał konkurs na najlepszą prezentację.