Wczoraj późnym popołudniem odbyło się w auli szkolnej spotkanie z dr. Jakubem Andrzejczakiem, specjalistą od funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym i mediów społecznościowych, kierownikiem Zakładu Socjologii Wychowania Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekomomicznej, podczas którego prelegent próbował zebranym w audytorium rodzicom i nauczycielom nakreślić główne różnice w postrzeganiu wirtualnej rzeczywistości przez dzieci (młodzież) i dorosłych. Prelegent w swoim bardzo inspirującym wykładzie uwrażliwiał rodziców i nauczycieli na ukryte przed młodymi w sieci niebezpieczeństwa oraz na techniki manipulacyjne wykorzystywane przez twórców platform społecznościowych (w tym gier sieciowych). Dużo materiału do przemyśleń – dziękujemy za spotkanie!