W dniach 4-9 października w hali sportowej wrocławskiej AWF odbyły się Mistrzostwa Europy dywizji B w korfballu. Wśród 8 drużyn wystąpiła reprezentacja Polski. Trzon naszej reprezentacji stanowili zawodnicy aktualnego Mistrza Polski AZS Balluff Wrocław.

Zmaganiom reprezentacji Polski przyglądali się i mocno kibicowali nasi uczniowie oraz nauczyciele. Dla większości z nich to była pierwsza okazja aby zobaczyć mecze korfballu i to w międzynarodowym wydaniu.

W trakcie turnieju była okazja aby porozmawiać z trenerami o rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. W trakcie tych rozmów padła propozycja aby reprezentacja naszej szkoły dołączyła do rozgrywek o Puchar Polski w kategorii U-17. Wielu z naszych uczniów, którzy uczestniczą w szkolnych zajęciach z korfballu wyraziło chęć budowania reprezentacji szkoły i wzięcie udziału w grudniowym turnieju o Puchar Polski.

W trakcie pierwszego meczu ze Szkocją mieliśmy okazję spotkać naszego Mistrza Szymona Walkowiaka, który w przerwie treningu szermierczego wpadł na salę aby zobaczyć zmagania korfbalistów.

Turniej zakończył się sukcesem reprezentacji Polski, która mimo przegranego pierwszego meczu ze Szkocją, kolejno pokonała Irlandię, Szwajcarię w półfinale pewnie pokonała reprezentację Turcji by w finale po bardzo zaciętym meczu wygrać z reprezentacją Słowacji. BRAWO NASI 😊

Opiekunem sekcji korfballu w naszej szkole jest p. Tomasz Herman.