Wraz z początkiem roku szkolnego do szkół urszulańskich w kraju rozesłane zostały informacje o specjalnych konkursach, związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród kilku propozycji, skierowanych do naszych uczniów, zalazła się również wrocławska – „Serviam na stulecie”.

Konkurs polegał na przygotowaniu audycji lub nagrania audiowizualnego związanego z tematem: Patriotyzm w urszulańskiej szkole i jego echa w późniejszych losach wychowanek.

W rywalizacji wzięły udział uczennice klasy III gimnazjum z naszej szkoły: Zuzanna Mrówka oraz Gabriela Tomaszewska, które przeprowadziły wywiad z absolwentką i obecną nauczycielką naszej szkoły p. Jadwigą Leszczyńską-Kazuro. Zachęcamy do wysłuchania nagrania:

Kolejną pracę konkursową przygotowały uczennice liceum poznańskiego Jadwiga i Urszula Zawieja, które przygotowując swoją pracę spotkały się z osobami reprezentującymi kolejne urszulańskie pokolenia. Zapraszamy do obejrzenia ich materiału:

Serdecznie dziękujemy zespołom za zaangażowanie i pomysłowość w przygotowywaniu prac konkursowych.

Konkurs odbył się przy wsparciu wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Dziękujemy!