NOWOŚCI CZYTELNICZE NA LUTY

1.SZKOŁY SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ UNII RZYMSKIEJ              W OKRESIE POLSKI LUDOWEJ (1945 – 1962)- Ewa Daria Klich OSU

 „ Publikacja (…) ma charakter interdyscyplinarny. Autorka odwołuje się  do literatury przedmiotowej z wielu dziedzin nauki oraz do źródeł archiwalnych.(…) Właściwie dobrana literatura w zakresie realiów społeczno-politycznych ówczesnej Polski stanowiła punkt odniesienia dla badań nad historią walki o przetrwanie szkół prowadzonych przez urszulanki…” Z recenzji prof. dr hab. Barbary Jędrychowskiej .

2.KAZUO ISHIGURO – LITERACKA NAGRODA NOBLA 2017 rok:

– „NIE OPUSZCZAJ MNIE”- powieść z gatunku science fiction. Bohaterami są  wychowankowie londyńskiej szkoły z internatem, która jest „zhumanizowaną” wersją hodowli klonów- dawców organów. Jak potoczą się losy Kathy i jej ukochanego, którzy spotkali się w tak mrocznej scenerii? Zapraszam do lektury .

– KIEDY BYLIŚMY SIEROTAMI – akcja  rozgrywa się w latach 30-tych XX wieku, bohaterem jest brytyjski detektyw, tropiący zagadki przeszłości, a jego wędrówka do Szanghaju staje się podróżą w czasie…

3.ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI- B. A. Paris- dar klasy I A LO

Światowy bestseller, sensacja na  międzynarodowym rynku wydawniczym. Przystojny, bogaty Jack i czarująca, elegancka Grace to nierozłączna para małżeńska, ale czy rzeczywiście łączy ich wielka miłość…? Psychologiczny thriller w hitchckowskim stylu.

  1. MARIA SKŁODOWSKA CURIE – Magdalena Niedźwiedzka

Powieść odsłania  kuluary życia i skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla oraz jej często trudne relacje z otoczeniem. Polecam.

  1. WIERNA- Veronica Roth

Z radością informuję fanów trylogii  z serii „Niezgodna”, iż właśnie otrzymaliśmy ostatni , trzeci tom tej fascynującej powieści o dzielnej Tris, żyjącej w futurystycznym społeczeństwie, podzielonym na pięć frakcji. Zapraszam do czytania.