Zapraszamy do biblioteki szkolnej – czekają nas tam nowe książki, między innymi:

1.ZAZDROŚNICE – Eric Emmanuel Schmitt: francuski dramaturg, eseista, powieściopisarz, dr filozofii. Jako pisarz debiutował w wieku 11 lat.

Cyt.” Przebieram się, maluję, jestem najszczęśliwszą z dziewczyn(…) przebieram się, czeszę (…) przebieram się i wybucham płaczem.(…) Nikt nigdy nie wycierpiał tyle, co ja…”                                                                                                                              Autor ukazuje zazdrość i urazę, miłość i nienawiść, przyjaźń i zemstę. Zapraszam miłe czytelniczki ( i nie tylko) do lektury książki.

  1. Miłośników przygód młodego Willa w serii ZWIADOWCY  informuję , że czekają na nich następne tomy ( t. 6-12) tej fascynującej opowieści  autorstwa .Johna Flanagana. Zapraszam…
  2. Jerzy Chociłowski – NIEZWYKŁE KOBIETY II RZECZYPOSPOLITEJ są po prostu… niezwykłe. Dwudziestolecie międzywojenne obfitowało w postacie żeńskie wybitne, piękne, przebojowe i nietuzinkowe. Ich nietypowe życiorysy poznają państwo na kartach tej książki będącej zbiorem niezwykłych biografii.
  3. PŁOMIENNA KORONA – Elżbiety Cherezińskiej to powieść historyczna z rozmachem traktująca o życiu i perypetiach Władysława Łokietka. Miłość, zdrada i polityka tworzą niezwykłą kombinację. To trzeba przeczytać!
  4. 5. MOTYL– Lisa Genova

Alice Howland- profesor Harvardu, kobieta dotąd szczęśliwa, słyszy nagle diagnozę- alzheimer. Czy bohaterka pogodzi się z okrutnym wyrokiem? Jak zachowa się wobec widma utraty własnej tożsamości? Jak na wieść o chorobie zareaguje rodzina?