NOWOŚCI CZYTELNICZE NA FERIE ZIMOWE

1.ŻÓŁWIE AŻ DO KOŃCA- John Green (dar kl.IIGB)                                                        Przejmująca historia  nastolatki z problemami psychicznymi. Powieść o rodzinie, przyjaźni, miłości, oraz o pokonywaniu przeciwności losu.

2.BÓG NIGDY NIE MRUGA50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu. Regina Brett Książka filozoficzno-refleksyjna. Niesamowity poradnik pełen prostych, ale też głębokich sentencji i mądrości o tym, jak przetrwać, gdy jest ciężko:                         cyt.”Wszystko może się zmienić, zanim zdążysz mrugnąć. Ale nie martw się, Bóg nigdy nie mruga” Polecam.3.

3.WANDA- historia Wandy Rutkiewicz- Anna Kamińska

Opowieść biograficzna o najwybitniejszej polskiej himalaistce, zdobywczyni najwyższych szczytów Ziemi. Zachęcam do czytania.

  1. 4. NAJLEPSZY –gdy słabość staje się siłą – Łukasz Grass.

Prawdziwa opowieść o Jerzym Górskim, sportowcu, który pokonał samego siebie. Na kanwie tego utworu zrealizowano ekranizację filmu o tym samym tytule, który zdobył 5 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.  Zapraszam do sięgnięcia po lekturę książki.

  1. STRAŻNICY RAJU – Marcin Kaczmarczyk

Powieść  dla miłośników wartkiej akcji i scen walki między siłami światła i ciemności,.  Jest to też wątek psychologiczny  o dojrzewaniu do wiary i miłości.

6.SZLAK KINGI – Katarzyna Targosz.         

Motto przewodnie : „Nigdy nie jest za późno , by zacząć od początku”                         To książka z serii:”opowieści z wiary”. Kinga jest singielką, pracującą w jednym z wydawnictw.Poznajemy ją, gdy kończą się złudzenia dot. kariery, rozpada związek z mężczyzną, a relacje z bliskimi układają się kiepsko. Służbowy wyjazd do Krościenka okaże się rewolucją w jej życiu… Gorąco polecam