Nasza szkolna biblioteka zaprasza ponownie po krótkiej przerwie w swoje skromne progi. Mamy bardzo ciekawe nowości, warto sięgnąć po wartościową lekturę!

———————————-

Tym razem w zestawie nowinek mamy gratkę dla pasjonatów psychologii: 4 książki –  dwa tytuły w dwóch wersjach: dla nastolatków i dla wcześniej urodzonych.

Stephen R. Covey w 1996 roku został wliczony w poczet najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. Był wykładowcą uniwersyteckim, mówcą motywacyjnym i autorem bestsellera: „7 nawyków skutecznego działania”. Proponuje czytelnikowi drogę twórczych zmian wewnętrznych, sposoby kształtowania trwałych relacji z innymi i pokazuje, jak ująć swój los we własne ręce.

Dale Carnegie skupia uwagę na relacjach międzyludzkich. Omawia kwestie ważne dla współczesnego człowieka, niezależnie od jego pokoleniowej przynależności – jak rozładowywać napięcia, jak radzić sobie z własnymi błędami, jak żyć ze sobą w zgodzie – i jak zyskać popularność. Książka została uznana za bestseller wszech czasów, przetłumaczono ją na wszystkie języki świata i mimo upływu lata cieszy się niesłabnącą popularnością.

„Zakochany duch” (Jonathan Carroll) – to jedyna pozycja beletrystyczna na prezentowanej liście. Tytuł sugeruje romans:  w dodatku romans fantastyczny, bo rzeczywiście chodzi o ducha. Chodzi o kogoś, kto po śmierci znalazł się w niebie, ale nawet w niebie zdarzają się awarie, więc…