-1 C
Wrocław
czwartek, 3.12.2020

Opinie o Urszulankach - kilka słów od nas

Przykładamy wielką wagę do opinii o naszej szkole. Bardzo często słyszymy, że jesteśmy szkołą wyjątkową, rozwijającą pasje, odrzucającą przeciętność, że warto się u nas uczyć, bo wyprzedzamy swój czas. Mówią nam, że powinniśmy się tym chwalić 😀
Z pewnością staramy się być szkołą nowoczesną, przy jednoczesnym zachowaniu naszej tradycji. Wyróżniają nas nasze wartości. Definiują one dlaczego, co i jak robimy.
Mamy poczucie, że jesteśmy ciekawą propozycją zarówno dla osób wiedzących już, w jakim liceum chciałyby się uczyć, jak i dla tych jeszcze niezdecydowanych.

Zobaczcie jednak sami, jakie opinie o Urszulankach mają nasi aktualni uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły:

Rozwijanie zainteresowań i pasji

urszulanki opinie„Lubię naszą szkołę, ponieważ pozwala mi ona rozwijać moje zainteresowania i pasje. Dzięki niej mogę zdobywać dużo wiedzy i uczyć się na wysokim poziomie.”

Teresa Rybska

Rozsądne, katolickie wychowanie i opieka, jaką roztacza się nad każdym uczniem.

Opinie Urszulanki WrocławDlaczego Liceum Sióstr Urszulanek?
To jest bardzo dobra szkoła, ale dobrych szkół jest wiele. Na pewno różnicą jest rozsądne, katolickie wychowanie i opieka, jaką roztacza się nad każdym uczniem. Poza tym szkoła jest kameralna.
Na miejscu jest też internat, w którym młodzież ma zapewnioną całodobową opiekę oraz specjalnie zaplanowany czas na naukę.
Dla mnie jednak najważniejsze jest, że od czasu szkoły wiem, że siostry otaczają mnie i moje koleżanki swoją modlitewną opieką.
Troszczą się o to, co dzieje się w naszym życiu, cieszą się z naszych osiągnięć i wspierają w trudnych chwilach.

Agata Sala, dyrektor ds. personalnych, absolwentka 1990

Każda lekcja jest inna, każda ciekawa.

Urszulanki opinie„Lubię te szkołę za to, że każda lekcja jest inna, każda ciekawa. Za to, że wchodząc do budynku, przenoszę się w czasie…”

Ada Orłowska

Fantastyczni nauczyciele

urszulanki opinie„Lubię tę szkołę za fantastycznych nauczycieli, będących z nami w relacji przyjaźni, za świetnych przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Doceniam fenomenalną architekturę budynku szkoły. I jeszcze jedno, za pielęgnowanie tradycji, niepowtarzalnego ducha szkoły.”

Angelika Wajsowicz

Nawiązywanie przyjaźni

urszulanki opinie„Lubię Urszulanki za tworzenie warunków do nawiązywania przyjaźni, a także za otwartych nauczycieli.”

Marta Obiegło

Ja nie lubię naszej szkoły. Ja ją kocham!

urszulanki opinie„Ja nie lubię naszej szkoły. Ja ją kocham! A za co?
Za nauczycieli, którzy uczą nie tylko przedmiotów, ale i życia. Za to, że przedmioty, których uczą, to nie tylko książki, kartkówki, ale przede wszystkim pasja, którą wlewają w nasze serca.
Za to, że wszyscy są tu po prostu ludzcy, potrafią przyznać się do błędów i tym samym nam dają dobry przykład. No i oczywiście za ludzi, którzy mnie otaczają i wśród których spędzam szkolne dni. Choćby za to, że dzielą się z głodnym człowiekiem pożywieniem”

Julianna Solik

Korfball

urszulanki opinie„Lubię naszą szkołę za: korfball (mój ulubiony sport i nowo odkryty talent), najlepszych przyjaciół, kochanych nauczycieli.”

Paulina Pilat

Świetne lekcje religii

urszulanki opinie„Lubię naszą szkołę za świetne lekcje religii. Także za to, że tu mam bardzo dobra i pomocną wychowawczynię, świetną klasę. Moja szkoła jest kameralna i to też jest fajne!”

Rozalka Golik

Internat minutę drogi od szkoły

urszulanki opinie„Lubię naszą szkołę za wiele. Internat minutę drogi od szkoły. Wysoki poziom nauczania i wymagania, które uczą mnie pracowitości. Przyjaciół, którzy wspierają mnie w trudnych chwilach. Wspólne Msze święte. I klaryski z dawnych czasów straszące po korytarzach”

Kinga Pełczyńska

Wspaniali ludzie, trwałe przyjaźnie

urszulanki opinie„To tu poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi, zawarłem trwałe przyjaźnie.”

Piotr Piekarski

Przyjaciele

urszulanki opinie„Lubię naszą szkołę za moich przyjaciół, których tu poznałam. Dzięki nim jestem prawie zawsze radosna. Z nimi śmiejemy się, przez co czasami nie wytrzymujemy na dodatkowej siatkówce”

Marika Zając

Bądźmy w kontakcie!

1,712FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
338SubskrybującySubskrybuj

Nasi absolwenci

Development
Design
Marketing

Opinie o Urszulankach w sfilmowanych wypowiedziach naszych uczniów i nauczycieli:

“Na czarnym wzgórzu” Chatwina. Warto przeczytać!

Twierdzi się, że Bruce Chatwin na nowo, po długim czasie, w latach siedemdziesiątych przywrócił blask powieści podróżniczej. Jego legendarne wyprawy do Patagonii, Australii, Afryki...