Szanowni Dobroczyńcy,

chcemy wspomóc nasze Siostry Urszulanki w ich dziele niesienia pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy – w oddzielnym skrzydle akademika w budynku naszej szkoły mieszka od 25 do 30 osób z tego kraju. Ponieważ dzieło pomocy wymaga solidarności, konsekwencji i wytrwałości proponujemy działać w miarę w zorganizowany sposób. Stąd propozycja, aby na bieżąco uzupełniać zapasy żywności, których zapotrzebowanie zmienia się dynamicznie.

Będziemy aktualizować listę zapotrzebowania w cyklach tygodniowych i rozłożyć pomoc na możliwie jak największa ilość osób. Działajmy w miarę możliwości i tak abyśmy wytrwali do końca, kiedy pomoc będzie potrzebna. Jeśli np. potrzeba 10 kostek masła, to prosimy o azakup po 1 kostce, dzięki czemu nie obciąży to naszych budżetów domowych. W ten sposób możemy całkiem długo działać 🙂

Wprowadziliśmy w deklaracjach kolumnę KTO nie po to abyśmy działali jawnie i wbrew Mt 6,1-6, ale żebyśmy pamiętali co zadeklarowaliśmy 😉 Można oczywiście używać swoich pseudonimów, inicjałów, co kto woli.
Pozdrawiamy w Panu.
Paweł Nowosielski i ekipa #urszu

ARKUSZ ZAPOTRZEBOWANIA – WEJDŹ

Arkusz będzie od dzisiaj widniał po prawej strony witryny. Najmilsi – prosimy o jak najczęstsze zaglądanie i włączanie się do naszej akcji. Jeśli nie mają Państwo dzieci w naszej szkole, prosimy o przyniesienie zadeklarowanych produktów i pozostawienie na furcie.