W tym roku, przed Świętami, dwukrotnie skierowaliśmy nasze kroki na Ostrów Tumski, aby wspomóc Caritas w dziele charytatywnym: w piątek rozdawaliśmy paczki dla potrzebujących, w tym bezdomnych, a w wigilię o poranku służyliśmy pomocą podczas wizyty św. Mikołaja, który przybył, aby dać radość dzieciom z ubogich rodzin. Uczestników przywitał ks. arcybiskup Józef Kupny, który rozpoczął spotkanie modlitwą i udzielił błogosławieństwa uczestnikom zebranym. Naszym zadaniem było asystowanie podczas rozdawania upominków: śpiewanie kolęd, rozdawanie dzieciom słodyczy, a także pomoc w organizacji miejsca na to wydarzenie. Dziękujemy naszych uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy stawili się w auli PWT na prośbę naszym przyjaciół z Caritasu, a byli nimi:

Piotrek Najbar, kl. 1b
Józek Grzesiakowski, kl. 2c
p. Grzegorz Najbar (tato Piotrka)
s. Katarzyna Niemiec
p. Piotr Sołodyna (z Polą i Jurkiem)
p. Robert Ruszczak (koordynator akcji)