Czwartek, 21 czerwca, był szczególny ze względu na klasy trzecie gimnazjum. Dzień przed zakończeniem roku szkolnego spotkaliśmy się w szkolnej auli, aby pożegnać trzecioklasistów. Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem ucznia klasy 1b Liceum, Adama Szczpańskiego, który zagrał utwór własnej kompozycji pt. „Enigma”.

Po krótkim słowie powitania głos zabrała siostra dyrektor, Zuzanna Filipczak, która podsumowała trzy lata pracy uczniów klas a, b i c. Najlepszą średnią na zakończenie szkoły wykazali się uczniowie klasy s. Moniki Tomaszewskiej (4,48). Najwyższe średnie w szkole uzyskały Dominika Ochalik (3a) i Karolina Halama (3c) – 5,64. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie w tym roku przypadły rekordowej liczbie uczniów – otrzymało je około dwóch trzecich absolwentów.

Najwyższe Odznaczenia Szkoły, najbardziej prestiżowe nagrody za codzienną postawę i osobowość, otrzymały: z klasy 3a Zuzanna Zając, Michalina Urbanowicz i Dominika Ochalik; z klasy 3b Aleksandra Pydo, Aleksandra Zakrzewska, Julianna Kępowicz i Izabela Sawicka; z klasy 3c Izabela Tabaka i Zofia Fankanowska.

W krótkiej części rozrywkowej uroczystości uczniowie klas drugich zaproponowali swoim starszym kolegom quiz fotograficzny, w którym zawarli podsumowanie trzech lat życia absolwentów w naszym Gimnazjum. W drugiej odsłonie dano głos wychowawczyniom, które przy wsparciu swoich wychowanków, także miały okazję wykazać się wiedzą na temat życia w szkole, odpowiadając na pytania typu: w której sali lekcyjnej uczniowie najchętniej spędzają czas? S. Agata Stężowska, s. Monika Tomaszewska i s. Klara Pyza dowiodły, że bardzo dobrze orientują się w sprawach swoich uczniów.

Po quizach nastąpił czas pożegnań i podziękowań. Ciepłe słowa popłynęły z ust s. przełożonej, Joanny Łątki, przedstawicieli rodziców trzecioklasistów, reprezentantów Samorządu Liceum,  młodszych koleżanek i kolegów absolwentów – uczniów klas drugich.

W czasie uroczystości ogłoszono trzy ważne samorządowe komunikaty. Ogłoszono wyniki głosowania na Fotografię Roku, którą zostało zdjęcie trzech uczniów („trojaczków”), wykonane podczas Dnia Bliźniaka – głosowanie odbyło się 7 i 8 czerwca; zwycięzcami rozgrywek siatkarskich w tym sezonie została drużyna klasy 2b Gimnazjum – VolleyB; zwycięzcami ostatniej edycji Ligi KLas Gimnazjum zostali drugi rok z rzędu uczniowie klasy 2a Gimnazjum, których wychowawcą jest p. Piotr Sołodyna.

Na koniec przemówili sami trzecioklasiści, którzy pożegnali się ze szkołą i podziękowali za lata troski i wspaniałego czasu kształcenia. Prezentem dla absolwentów na zakończenie był występ zespołu Stan Umysłu, z którym gościnne wystąpiła Michalina Urbanowicz, z klasy 3aG.