Po trudnym roku wyzwań, po intensywnym okresie nauki, nadszedł dla naszych Maturzystów czas pożegnania ze szkołą. Na dwa dni została podzielona uroczystość zakończenia roku szkolnego – w czwartek nastąpiło pożegnanie abiturientów przez społeczność szkolną, w piątek rozdanie świadectw i nagród.

W czwartek po drugiej lekcji prawie trzystuosobowe zgromadzenie uczniów, nauczycieli i rodziców zasiadło przed komputerami, aby po raz ostatni wspólnie wziąć udział we wspólnym szkolnym wydarzeniu.

Po przywitaniu internautów przez Milenę Orłowską, Przewodniczącą SU, która tego dnia współprowadziła spotkanie z Łukaszem Magierowskim, głos zabrała siostra dyrektor, Zuzanna Filipczak, która podsumowała dokonania uczniów naszych klas trzecich na polu naukowym. Po niej głos zabrali wychowawcy (s. Agata Stężowska – 3a, p. Dorota Kuźniewska – 3b, p. Anna Przybylska – 3c), którzy zaprezentowali zebranym uczniów z najwyższymi wynikami w nauce oraz tych, którzy najbardziej zaangażowali się w życie szkolne.

Odznaki SERVIAM, najwyższe odznaczenie szkoły urszulańskiej, zostały w tym roku przyznane dziewięciu uczniom. Z klasy 3a otrzymali je – Zofia Fankanowska, Krzysztof Niemczyk, Aleksandra Pydo i Martyna Stanecka; z klasy 3b – Izabela Sawicka, Emilia Dzieruk i Oliwia Konefał; z klasy 3c – Zofia Szlachetko i Aleksandra Zakrzewska.

W dalszej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele klas trzecich, którzy podziękowali gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Swoje podziękowania złożyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także Rady Rodziców w osobie p. Agnieszki Kępowicz.

Tradycyjnie, w drugiej części uroczystości odbył się program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy 2c i klasy 2e. Maturzyści rozwiązywali quizy, wyświetlano prezentacje, były także występy artystyczne. Drugoklasiści, którzy spędzili najwięcej czasu z maturzystami, złożyli im specjalne podziękowania oraz życzenia na nową drogę edukacji. Tradycyjne upominki miały zostać przekazane starszym koleżankom i kolegom na uroczystości rozdania świadectw, kolejnego dnia.