Na zaproszenie naszych przyjaciół z liceum Santa Ursula w Dżakarcie (Indonezja) wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu – spotkaniu online z uczniami szkół urszulańskich z całego świata. Ośmiu naszych licealistów, reprezentujących Polskę, spotkało się podczas dwóch sesji (14 i 21.10) z reprezentantami szkół średnich z (między innymi) Indonezji, Filipin, Słowacji, Wlk. Brytanii, Australii i innych.

Podczas zajęć zorganizowanych przez młodzież z Azji był czas na gry integracyjne, rozmowę o szkolnym życiu codziennym w różnych krajach, a także sesję roboczą – uczniowie, podzieleni na grupy, wspólnie przygotowywali filmiki ilustrujące różne aspekty szkolnego życia w różnych krajach. Jesteśmy wdzięczni młodym Indonezyjczykom – to było wspaniałe doświadczenie, nie tylko językowe! Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Kudlewska, Hanna Stefańska, Julia Kłapkowska, Julia Cwynar, Łukasz Magierowski, Dawid Mazur, Alek Knapski i Paweł Skrzypczyński. Projekt koordynowali p;. Piotr Sołodyna i s. Katarzyna Niemiec.