26.1 C
Wrocław
wtorek, 21.05.2024
Strona główna Radiowcy

Radiowcy

POGADUCHY W DOBRYM TONIE

SZÓSTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

W drugiej audycji szóstego sezonu gościliśmy p. Joannę Helman, adiunkta w Politechnice Wrocławskiej i p. Marię Rosienkiewicz, także adiunkta w Politechnice Wrocławskiej. Nasi goście są autorkami bloga podróżniczego pt. „Doktorki w podróży”. Audycję prowadziły Ola Mosznińska, Julianna Solik oraz p. Anna Tracz-Molasy. Całość audycji do odsłuchu na podstronie „Radiowcy” – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji –

GOSPODARZE AUDYCJI

SZÓSTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

Zainaugurowaliśmy piąty sezon autorskich audycji  w Radio Rodzina. Agnieszka Kleinert, Olga Kotynia i p. Anna Molasy podęły się trudnego tematu heroicznej walki dzieci z nieuleczalnymi chorobami. Gośćmi specjalnym audycji byli wiceprezes zarządu Fundacji „Na ratunek dzieciom”, Mirosław Szozda, przedstawicielka biura Fundacji Laura Piórek i koordynatorka wolontariatu działającego w Klinice Przylądek Nadziei, Anna Szymańska. Całość audycji do odsłuchu na podstronie „Radiowcy” – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji –

GOSPODARZE AUDYCJI

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

W kolejnej naszej audycji piątego sezonu będziemy nasze znakomite absolwentki – p. Irenę Lorenc i p. Agatę Salę. W rozmowie z nimi zagłębimy się w historię naszej niezwykłej i będziemy próbować odpowiedzieć na pytania o życie w „urszulankach” 40, 20 lat temu. Ciekawe, co się zmieniło, co jest niezmienne, co łączy wychowanków Liceum Urszulańskiego tych z przeszłości i teraźniejszości? O tych i innych ważnych sprawach porozmawiamy 26 marca na flach Radia Rodzina – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji –

GOSPODARZE AUDYCJI

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

W czwartej audycji piątego sezonu chcemy podjąć rozmowę na temat pomocy potrzebującym we współpracy z Caritasem. Naszym gościem będzie Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiego Caritasu, z którym przeprowadzimy rozmowę na temat codziennej działalności Caritasu i stałych dzieł stowarzyszenia. Co nas będzie interesowało to czy jest szansa dla młodzi ludzi związać się na stałe z Caritasem poprzez pracę w wolontariacie. O tych i innych ważnych sprawach porozmawiamy 26 lutego na flach Radia Rodzina – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji –

GOSPODARZE AUDYCJI

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

W trzeciej audycji piątego sezonu będziemy gościć p. Beatę Hernik–Janiszewską, Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W rozmowie z nią dowiemy się powstało hospicjum, czym się zajmuje i jakie są jego cele. Podczas audycji usłyszymy o podopiecznych Hospicjum i zapoznamy się z konkretnymi historiami. Co będzie nas w szczególności interesowało to jak można pomóc pacjentom, jakie są ich potrzeby. Czy można zostać wolontariuszem w hospicjum dla dzieci? O tych i innych ważnych sprawach porozmawiamy 27 listopada na flach Radia Rodzina – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji –

GOSPODARZE AUDYCJI

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

W drugiej audycji piątego sezonu podejmiemy niezwykle ciekawy temat. W studiu będziemy gościć Pana Marcina Haremzę, himalaistę, miłośnika wspinaczki wysokogórskiej, z którym spróbujemy ustalić, czy wspinaczkę można traktować jako pasję, czy może sposób na życie? Podczas audycji dowiemy się, jak przebiegają przygotowania do wypraw, na jakie uwarunkowania zdrowotne należy wziąć pod uwagę przyszły himalaista, a także jak wypada człowiek w konfrontacji z naturą. O poznanych miejscach, kulturze, ludziach spotkanych na wyprawach i o wielu innych fascynujących sprawach posłuchamy 23 października – zapraszamy!

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji –

GOSPODARZE AUDYCJI

PIĄTY SEZON AUDYCJI W RADIO RODZINA.

(25.09.2017) Z radością anonsujemy pierwszą w tym sezonie naszą autorską audycję w Radio Rodzina! Na dobry początek przeniesiemy się na Kresy, a konkretnie na polskie nekropolie. Gościem specjalnym będzie p. Bolesław Lang, miłośnik i propagator kultury kresowej, organizator wypraw na ukraińskie nekropolie. Podczas naszej audycji będziemy rozważać następujące zagadnienia: kultury kresowej, pamięci o polskich cmentarzach, akcjach organizowanych w celu ich restauracji, motywacji młodych ludzi pomagających na Ukrainie.

Zapraszamy do odsłuchania naszej audycji – 

GOSPODARZE AUDYCJI

24.10.2016. Nasza druga urszulańska audycja w Radio Rodzina w IV sezonie, w której przenieśliśmy się na Bliski Wschód, a konkretniej mówiąc, do Iranu. W studiu radiowym gościliśmy p. Agnieszkę Kuriatę, prawniczkę, znawczynię kultury muzułmańskiej, doktorantkę Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii UWr, członkinię Pracowni Badań Praw Orientalnych, która wprowadziła nas w kobiecy świat Iranu. Dowiedzieliśmy się, co wolno, a co nie wolno kobietom w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, o relacjach rodzinnych, czyli o typowych małżeństwach irańskich. Jakie stroje obowiązują kobiety w Iranie, czy ma to wpływ na obostrzenia odnośnie do stroju dla turystek odwiedzających ten piękny kraj? Czy kobiety starają się walczyć w Iranie o swoje prawa? Audycję poprowadzli Rozalia Kazienko (3G), Wojtek Kuźmiński (1LO), Hania Prorok (2LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, którą opublikowaliśmy poniżej!

26.09.2016. Dzisiaj pierwsza nasza audycja w Radio Rodzina w IV sezonie! 

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania bardzo ciekawych materiałów, przygotowanych przez naszą młodzież. Tytuł dzisiejszego programu to „W kręgu fantasy”. Podczas audycji będziemy zastanawiać się, czym jest fantastyka, a czym fantasy. Gościć w studiu będziemy dra Marka Pustowaruka, nauczyciela języka polskiego w naszym liceum, znawcę twórczości Tolkiena, który opowie nam o tym wybitnym pisarzu. W sondzie zadamy pytanie, co młodzi ludzie znajdują w tego typu literaturze, dlaczego po nią sięgają.