Po długim czasie przerwy spowodowanym pandemią i nauką zdalną wracamy do naszej współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Rok akademicki rozpoczął niespełna kilka dni temu, a my już jesteśmy po pierwszym wykładzie. Na pierwszych zajęciach uczniowie klasy 3A Liceum dowiedzieli się, co to jest prawo, czym się zajmuje i dlaczego w ogóle jest nam potrzebne w społeczeństwie, od czasów rzymskich aż do dziś. Wykład dla naszych uczniów przeprowadziła dr hab. Agata Wnukiewicz-Kozłowska.

Zajęcia trwające 1 rok są serią wykładów z rożnymi specjalistami z odmiennych dziedzin prawa. Ich celem jest przybliżenie problematyki ogólnej prawa jako takiego i ciekawsze, wybrane tematy którymi zajmują się naukowcy w wydziału prawa. Koordynatorem zajęć w naszej szkole jest p. Hubert Kastelik.