W piątek (18.10.19) grupa z rozszerzenia geograficznego (klasa 2a i klasa 2c) uczestniczyła w lekcji muzealnej pt:  Przedsiębiorczość w XIX-wiecznym Wrocławiu. Zajęcia te odbyły się w  Muzeum Miejskim Wrocławia (w obiekcie Pałacu Królewskiego). Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad tym,  jak wyglądała  przedsiębiorczość człowieka w poszczególnych epokach oraz kiedy jej owoc (osobista działalność gospodarcza) zaczęła być w pełni dopuszczona przez prawo. Przede wszystkim uczniowie mogli poznać bliżej okres rewolucji przemysłowej we Wrocławiu wraz z jego inicjatorami i przedsiębiorcami oraz zobaczyć oryginalne przedmioty z tamtych lat (zestaw porcelanowy, plakaty i loga pierwszych firm) jak i repliki (tramwaj, pompa, armatura łazienkowa).