Satysfakcja z bycia offline – wyzwanie JOMO w klasie 1a

54
14 maja klasa 1a, z inspiracji wychowawcy, p. Macieja Molczyka, rozpoczęła tygodniowe wyzwanie JOMO (Joy of Missing Out). Było to pierwsze wyzwanie tej klasy, zainspirowane podobną inicjatywą zrealizowaną wcześniej przez klasę 3a. Uczennice i uczniowie deklarowali, w jaki sposób zamierzają ograniczyć swoją aktywność w internecie – przede wszystkim w mediach społecznościowych, na komunikatorach oraz portalach informacyjnych. Wszystko to po to, aby zobaczyć, jak się poczują będąc offline, aby przekonać się, czy takie ograniczenie może doprowadzić do dobrej zmiany w ich życiu.
Podczas ostatniej godziny wychowawczej uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami z tego wyzwania. Każdy indywidualnie oceniał, na ile udało mu się zrealizować podjęte założenia – czy ograniczenie korzystania z internetu było częściowe, czy całkowite. Ważne, było, żeby podjąć się jakiegokolwiek wysiłku, przez co lepiej poznać siebie – bez ciągłego przebodźcowania mediami społecznościowym, grami i i komunikatorami. Mamy nadzieję, że na podobne doświadczenie zdecydują się również inne klasy!