Chociaż, obiektywnie, ciężej obecnie zdobyć książki w bibliotekach, jednak my nie ustajemy w rekomendowaniu dobrej lektury. Mocno spragnieni bibliofilskich wrażeń mogą w ostateczności sięgnąć głębiej do kieszeni i dokonać zakupu w księgarni internetowej. Dzisiaj przedstawiamy rekomendację niezawodnej s. Elżbiety Peplińskiej, naszej bibliotekarki.

——Zupełnie nowe spojrzenie na przyrodę——

Peter Wohlleben jest już z pewnością znany niejednemu uczniowi naszej szkoły – w swoim czasie powodzeniem cieszyła się jego wcześniejsza książka: Sekretne życie drzew. W interpretacji tego pisarza świat przyrody okazuje się wspólnotą, połączoną różnymi relacjami. Nieznane więzi natury  to opowieść o królestwie zwierząt, którą warto poznać. Dodatkowy atut: wydanie obecne w bibliotece jest bogato ilustrowane zdjęciami dzikiej przyrody.

Zachęcam do przeczytania recenzji:

s. Elżbieta Peplińska