Świąteczne spotkanie z gośćmi z Ukrainy

143

Liczna, bo aż 30-osobowa, grupa gości z Ukrainy, uciekinierów wojennych, zamieszkuje od ponad miesiąca klasztor naszych sióstr urszulanek przy pl. Nankiera. Siostry przyjęły rodziny, dając im dach nad głową w tym trudnym dla narodu ukraińskiego czasie. Nasza społeczność szkolna, uczniowie i nauczyciele, wspomaga ten ogromny wysiłek i systematycznie organizuje potrzebne produkty, z żywnością na czele.

Kilka dni temu, w Święta wielkanocne, siostry przygotowały uroczysty obiad, po którym zaproszeni goście przedstawili krótki występ artystyczny, z repertuarem piosenek ukraińskich. To było bardzo wzruszające spotkanie, a największe wrażenie zrobiły małe dzieci. Dziękujemy s. Darii Klich za zdjęcia i film!