Czy marzy ci się elastyczna praca z licznymi benefitami, możliwa do wykonania z dowolnego miejsca na świecie? Jeśli tak, może powinieneś pomyśleć o branży IT?
Gościem specjalnym piątkowych zajęć z doradztwa zawodowego była absolwentka naszej szkoły p. Agata Sala wieloletni pracownik działu personalnego firmy QAD i  p. Dominika Adamek świeżo upieczony Product Owner firmy QAD.
W pierwszej części naszego spotkania pani Agata opowiadała o wrocławskim rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem rynku IT. Pani Agata pokazywała jakie firmy działają technologiczne działają we Wrocławiu, ile osób pracuje w tej branży i jakich pracowników szukają związane z nią przedsiębiorstwa.
W drugiej części pani Dominika w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej korporacyjnej ścieżce kariery, o tym jak znalazła się w świecie IT i jak ważne są podejmowane są wszelkie aktywności czy działalność wolontaryjna już na etapie szkoły i studiów.
Spotkanie uzmysłowiło nam, ze nawet polonista znajdzie miejsce w branży IT, płacą tam całkiem nieźle a bardzo ciekawe stanowiska czekają na komunikatywnych i ciekawych ludzi. Może własnie na Ciebie? (fot. M. Krakowska)