W ramach akcji Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia  dnia 9 listopada troje uczniów z klas drugich pojechało wraz z s. Agatą Stężowską  na Litwę.  W niedzielę mieli okazję zwiedzić drewniany kościół w Powiewiórce, w którym był ochrzczony marszałek Józef Piłsudski oraz zobaczyć Dąb Piłsudskiego w Zułowie, posadzony na miejscu narodzin wodza. Później udali się do kolejnej na cmentarz, gdzie zostali pochowani rodzice kard. Henryka Gulbinowicza. Na znak pamięci i szacunku uczniowie zapalili w tych miejscach biało – czerwone znicze.

Następnego dnia, 11 listopada, w niedzielę udali się do Zułowa, skąd rozpoczęła bieg grupa Polaków, w ten sposób włączając się w bieg Lwów – Wilno, XXV Sztafetę Niepodległości. Reprezentacja naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć w przedostatnim odcinku sztafety. To było niesamowite doświadczenie – w jednym momencie mogły biec trzy osoby, każda z nich trzymała flagę (papieską, Polski lub Litwy). Tym sposobem udało się przebiec 23 km do Niemenczyna. Potem wszyscy udali się autokarem do Wilna na Cmentarz Na Rossie, gdzie odbyła się piękna uroczystość, upamiętniająca odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Nasi uczniowie dostąpili zaszczytu złożenia kwiatów na grobie matki Józefa Piłsudskiego, w którym zostało również pochowane jego serce.

Na koniec grupa z naszej szkoły zwiedziła z przewodnikiem centrum Wilna. Uczniowie zobaczyli m.in. Ostrą Bramę wraz ze słynnym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, cerkiew Św. Ducha, klasztor o. Bazylianów (gdzie był więziony Adam Mickiewicz) i rekonstrukcję celi  Konrada z III części Dziadów.