W tym roku uroczystość patronalna rozpoczęła się o godz. 9:00, kiedy to uczniowie i wychowawcy klas spotkali się w salach lekcyjnych w oczekiwaniu na tradycyjny placek urszulański i soczek. Przepyszna przekąska jest nieodłącznym elementem „odpustowego” urszulańskiego świętowania

Msza św. w uroczystość św. Urszuli tradycyjnie miała miejsce w zapierającym pięknem dech w piersiach Kościele Uniwersyteckim. To właśnie tam od lat przeżywamy ten najważniejszy dzień w roku szkolnym nasze święto patronalne.

W tym roku przyrzeczenie sztandarowe złożyło prawie 120 nowych uczniów klas pierwszych, którzy w ten sposób przystąpili do społeczności urszulańskiej. W koncelebrowanej Mszy św., pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Krżiżoka, oprócz społeczności szkolnej udział wzięli rodzice uczniów, absolwenci i przyjaciele szkoły.

Po Eucharystii część artystyczna w auli szkolnej rozpoczęła się przedstawieniem scen z życia św. Urszuli, przygotowana w formie musicalu przez uczniów klasy 3b. Po niej życzenia na ręce Sióstr Urszulanek złożyli przedstawiciele samorządu uczniowskiego, reprezentanci nauczycieli i pracowników szkoły i rady rodziców. Po nich głos zabrały dziękując za życzenia s. Katarzyna Niemiec, dyrektorka szkoły, i siostra przełożona, Kinga Klepek.