Od tego roku szkolnego weszliśmy w duży międzynarodowy projekt, skupiający ponad 50 szkół urszulańskich z całego świata, o czym już wcześniej pisaliśmy. Od stycznia weszliśmy w naszą szkolną fazę jego realizacji – określiliśmy obszar działania na najbliższe pół roku (projekt będzie trwał do 15 października).

Tytuł naszego przedsięwzięcia to „Drugie życie rzeczy”, a w naszych działaniach chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzebę pomocy innym poprzez zbiórkę rzeczy, które (niepotrzebne właścicielom) mogą być ponownie oddane potrzebującym.

Na apelu porannym odbyła się prezentacja i inauguracja projektu, której dokonali Łukasz Magierowski (klasa 3a Liceum) i Paweł Skrzypczyński (klasa 3e), którzy reprezentują naszą szkołę na międzynarodowych spotkaniach online. O postępach w pracy będziemy na bieżąco informować. Koordynatorem prac jest p. Piotr Sołodyna.