WARSZAWA – zaproszenie na wyjazd historyczny

205
Nauczyciele historii serdecznie zapraszają na jednodniowy wyjazd historyczny do Warszawy w dniu 30 marca 2019 (sobota). Planowane są dwie części naszego całodniowego wyjazdu:
Przed południem spotkanie na Starym Mieście z p. Michałem Rukatem, historykiem i przewodnikiem miejskim, który poprowadzi nasz spacer śladami Powstania Warszawskiego 1944.
Po krótkiej przerwie chcemy się udać do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, nagrodzonego w 2016 roku tytułem Europejskiego Muzeum Roku, by zwiedzić tamtejszą wystawę stałą, poświęcona historii Żydów polskich od średniowiecza do czasów współczesnych. Wystawa przedstawia dzieje Żydów na tle całej historii Polski, może więc być dobrą okazją do powtórzenia materiału dla uczniów klas III gimnazjum, których gorąco zachęcamy do udziału.
Przewidywany koszt wyjazdu to 130 złotych. Wyjazd do Warszawy planowany jest we wczesnych godzinach porannych, powrót późnym wieczorem (ok. godz. 20-21). Zgłoszenia i pytania można kierować do p. Piotra Skowrońskiego i s. Agaty Stężowskiej. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca lutego.