W ramach współpracy, którą podjęliśmy z Instytutem Austriackim, dnia 8 kwietnia 2022 odbyły się  warsztaty dla grupy trzynastu maturzystów z klas 3d i 3e. Mimo kiepskiej pogody, humory były wyśmienite!

Dobra kawa i herbata, czerwona torba z Instytutu wypełniona gadżetami  były miłym początkiem piątkowych zajęć. Tematem warsztatów prowadzonych przez lektorkę  p. Zuzannę Mizerę była oczywiście Austria. Uczniowie musieli zmierzyć się ze swoim poziomem wiedzy z zakresu realioznawstwa, ale również umiejętnościami językowymi. Warsztaty były prowadzone po niemiecku. W ciągu 90 minut zajęć młodzież poznała główne zabytki Wiednia oraz osoby z nim związane, ale też miała okazję usłyszeć dialekt, którym posługują się mieszkańcy austriackiej stolicy. Mieli też szansę posmakować przysmaki związane z tym państwem, w którym napojem narodowym jest kawa. Wśród wielu ważnych informacji młodzież zdobyła wiedzę, której nie ma w podręcznikach do nauki języka niemieckiego (przynajmniej nie we wszystkich). Na koniec warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach. Młodychna zajęcia zabrała p. Justyna Kostrubies.
Dla maturzystów to były ostatnie tego typu zajęcia. Teraz czekamy z niecierpliwością na warsztaty Projektwoche, który odbędzie się  w maju w naszej szkole.