19 maja gościliśmy u nas sławy światowego jaki i polskiego korfballu, do naszej szkoły zawitali uczestnicy organizowanego przez AWF Wrocław programu Erasmus Plus Sport, byli to: Jan van Den Bos, Ben Crum i Helmi Langenhorst(wszyscy z Holandii) , goście z Katalonii Judit Plaza Gascon i Octavuio Sanchez oraz reprezentanci Polski Tamara Siemieniuk i Kamil Musialiński. Do tego spotkania doszło dzięki p. Iwonie Żak – Prezes Polskiego Związku Korfballu.

Goście z Holandii od wielu lat zajmują się propagowanie korfballu na całym świecie, są twórcami podręcznika do nauki gry w korfball, w każdym ich wyjeździe towarzyszą im trenerzy i zawodnicy z różnych federacji tutaj we Wrocławiu gościliśmy przedstawicieli z Katalonii.  Ben Crum był trenerem reprezentacji Chin w trakacie World Games Wrocław 2017.

Nasi uczniowie z klas 3a, 3b i 3c mieli okazję poznać tajniki gry w korfball pod okiem naszych najlepszych reprezentantów Tamary Siemieniuk, która też jest trenerem reprezentacji Polski U-17 i U-19, której pomagał Kamil Musialiński, jeden z najlepszych strzelców w Europie. Pod okiem  naszych gości odbył się też trening reprezentacji Team Urszulanki, w którym nasi zawodnicy mogli doskonalić swoje umiejętności.

Dodatkową atrakcją było oprowadzenie przez Helenę Stortę naszych gości po Mauzoleum.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wejdą na stałe do terminarza naszej szkoły a może uda się zorganizować wymianę międzynarodową. Trenerem korfaballu w naszej szkole jest p.Tomasz Herman.