Są zawody uznawane powszechnie za męskie lub kobiece, ale czy rzeczywiście we wszystkich przypadkach jest to uzasadnione naszymi cechami wynikającymi z płci, czy podyktowane stereotypami dotyczącymi danego zawodu? Dlaczego odsetek kobiet studiujących na politechnikach jest wciąż tak niski? Dlaczego branża IT zdominowana jest przez mężczyzn? Czy nasze uczennice odnalazłyby się w branży nowych technologii?

Aby rozwiać Wasze wątpliwości Credit Suisse zaprasza uczennice na warsztaty przybliżające specyfikę pracy w globalnej instytucji finansowej jaką jest CS oraz zachęcające do podjęcia nauki na kierunkach z zakresu STEM (Science Technology Engineering and Mathematics). Credit Suisse oraz działające w jej ramach grupy pracownicze chcą w ten sposób wpływać na wzrost zatrudnienia kobiet w IT.

Podczas spotkania dziewczęta będą miały okazję poznać historie kobiet pracujących w branży IT w Credit Suisse, poznać wybrane narzędzia używane w pracy na co dzień, zrozumieć nad jakimi umiejętnościami (zarówno miękkimi jak i twardymi) warto pracować i rozwijać, aby w przyszłości móc odnosić sukcesy zawodowe w branży IT. Każda uczestniczka otrzyma na zakończenie książkę do nauki programowania.

Zajęcia potrwają około 4 godziny, w siedzibie Credit Suisse przy ul. Szczytnickiej lub przy placu Grunwaldzkim w ustalonym organizatorem terminie (prawdopodobnie koniec listopada/początek grudnia).

Zapisy u p. MAGDALENY KRAKOWSKIEJ