Prawie pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli była obecna jako wolontariusze podczas wigilii dla samotnych i  bezdomnych w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia na Ostrowie Tumskim. Na prośbę wrocławskiego Caritasu najpierw krótko uczestniczyliśmy w  rozdawaniu paczek dla dzieci w kościele pw. św. Piotra i św. Pawła, gdzie służyliśmy kolędami, a potem, całą ekipą, zameldowaliśmy się w auli PWT, gdzie przez prawie trzy godziny pomagaliśmy przygotować miejsce do wieczerzy, usługiwaliśmy ubogim do wigilijnego stołu, śpiewaliśmy kolędy i sprzątaliśmy. Na początku kolacji z zebranymi modlił się gospodarz miejsca, ks. Arcybiskup Józef Kupny. On też pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się składając sobie nawzajem życzenia. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy tego wieczoru zechcieli podzielić się swoim wolnym czasem i ofiarować go najbardziej potrzebującym, w tym szczególnym świątecznym czasie.