Śpieszymy poinformować, i to z radością, że udało nam się stworzyć w szkole kolejną wspólnotę – rodzinę adopcyjną. Dotychczas adoptowaliśmy uczniów szkół w regionów świata potrzebujących wsparcia w powodu trudnych sytuacji społecznych i ekonomicznych (Albania, Madagaskar, Etiopia, Tanzania). Teraz postanowiliśmy wesprzeć dwóch chłopców, pochodzących z Republiki Środkowoafrykańskiej, którzy kształcą się muzycznie we Wrocławiu.

Gustav i Jordan to wspaniali młodzi ludzie, którzy opuścili swoje rodziny, aby dzięki staraniom Fundacji ks. Benedykta Pączka kontynuować we Wrocławiu edukację muzyczną. Chłopaki są pod opieką Wspólnoty Agalliasis, która zapewnia chłopakom godziwe warunki życia, zaspokajając podstawowe potrzeby młodego człowieka. Jedną z osób, która na stałe pomaga Gustavowi i Jordanowi jest Kuba Wojsławski, absolwent naszej szkoły (rocznik 2022), który mieszka chłopakami i opiekuje się niemi na co dzień.

Spotkaliśmy się kilka razy przy rożnych okazjach z Gustavem i Jordanem i wiemy, że nie mając wsparcia od swoich ubogich rodziców, ci młodzi muzycy borykają się z nieustannymi problemami materialnymi, próbując wiązać koniec z końcem. Dlatego, jako społeczność urszulańska, postanowiliśmy wspomóc ich i zorganizować stałą pomoc finansową. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się związać z Gustavem i Jordanem! Aż 18 rodzin dołączyło do grupy i będzie wspierać chłopaków.

Jeżeli chcieliby Państwo stać się częścią naszej rodziny, prosimy o kontakt na adres – p.solodyna@gmail.com

INFORMACJE O GUSTAVIE I JORDANIE

Do naszej rodziny należą:
AAC
Anna Cicherska
ARA
Beata Grzempa-Wiśniewska
Bożena Piekarska
EDK
Grzegorz Mielcarek
Joanna Iżewska
Małgorzata Daszkiewicz
Małgorzata Mikołajczyk
Marta Machula
Monika Janiuk
Monika Stadniczenko
Paulina Koperska
Piotr i Agnieszka Sołodyna
Rafał Wodzicki
Rodzina M
Trojniak Agnieszka/Piotr/Maciek