Niezwykłą przygodę przeżyli nasi Uczniowie, którzy brali udział w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Jest to najgłębiej położona trasa turystyczna na świecie w czynnej kopalni (670 m p.p.g). Wydobywa się tam sól kamienną, głównie o zabarwieniu różowym, z 98% zawartością NaCl.

W trakcie podróży odwiedziliśmy także kopalnie odkrywkową węgla brunatnego pod Bełchatowem. Największa dziura na świecie, stworzona ręką człowieka, która jako jedna z trzech rzeczy jest widoczna z kosmosu (podobnie jak Mur Chiński i kolej transsyberyjska).

Uczniowie zapoznali się też z charakterystyką wód termalnych w Uniejowie – jedynym uzdrowisku termalnym w Polsce. Woda o temperaturze 68-70°C jest wydobywana z głębokości ok. 2 km. Zasila baseny termalne, miejskie fontanny i ogrzewa budynki. Można jej skosztować z lokalnych ujęć oraz posiedzieć przy minitężniach. Dodatkową atrakcją był XIV-wieczny Zamek Biskupów, zbudowany w hołdzie po narodzeniu przyszłego króla – Bolesława Krzywoustego.  Organizatorką tego ciekawego wyjazdu była p. Monika Panfil, nasza nauczycielka geografii, a wspomagał ją p. Hubert Kastelik.