Maturzyści mają przywilej odprawiania swoich rekolekcji wielkopostnych poza szkołą. Wyjazdy, oprócz waloru duchowego, mają też wymiar towarzyski – jest to ostania „wycieczka” w życiu klas licealnych.

Uczniowie klasa 3d, na zaproszenie sióstr urszulanek z Częstochowy udali się na Jasną Górę, gdzie spędzili trzy dni pod opieką p. Huberta Kastelika i o. Marcina Włodarka SJ, który pełnił także rolę rekolekcjonisty. W bogatym programie rekolekcji, który przygotowywała, między innymi, znana nam s. Jana Krogul, nasi maturzyści uczestniczyli w nocnym czuwaniu przez obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, codziennych Mszach św., konferencjach i dzielenie się słowem podczas zajęć grupowych. Bardzo ciekawym punktem programy było zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze. Ostatni wspólny wyjazd był okazją do spędzenia czasu ze sobą na rozmowach. Dziękujemy s. Klarze, która pomogła zorganizować te rekolekcje. (fot. A. Przygodzka / H. Kastelik)