W piątek, 28 kwietnia, odbyła się uroczystość Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. O godzinie 9:00 w Kościele Uniwersyteckim rozpoczęła się Msza święta, celebrowana przez ks. Arkadiusza Krżiżoka. Eucharystia sprawowana była w intencji dziękczynnej, za cztery lata nauki w liceum oraz o błogosławieństwo Boże na czas egzaminów maturalnych. Podczas uroczystości odbyło się także zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego – chorążych i przybocznych. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem p. Jakuba Ducha.

Druga część uroczystości, prowadzona przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego, odbyła się w auli szkolnej. Na początku siostra dyrektor, Katarzyna Niemiec, podsumowała dokonania kończących szkołę abiturientów oraz podziękowała za ich czas w szkole i wysiłek, jakiego dokonali w dziedzinie nauki i wykonując wspaniałą pracę dla naszej społeczności, a byli nimi (z klasy 4a) Urszula Bugała, Łukasz Magierowski, Szymon Jaroszyński, (z klasy 4b) Łucja Bilmon, Miriam Wawrzyniak, Maja Filar, Zofia Popowicz, Zofia Klimczak, (z klasy 4c) Sara Rudyszyn, Julia Daszkiewicz i Marlena Grabowiecka. Wkrótce po tym wystąpił nasz chór szkolny, prezentując utwór pod tytułem „My Lord, what a morning”.

Następnie wszyscy uczniowie klas 4 otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, wręczane wraz z nagrodami przez wychowawców i siostrę dyrektor. Na szczególną uwagę zasługuje średnia ocen końcowych uczniów klasy 4c, która wyniosła aż 4,69.

Po przemówieniu siostry Katarzyny Niemiec przyszedł czas na podziękowania – głos zabrali przedstawiciele rady rodziców oraz Polskiego Stowarzyszenia Absolwentów Urszulańskich, którzy złożyli życzenia powodzenia na egzaminach oraz mądrości w wyborze przyszłych ścieżek w edukacji.

Jak tradycja nakazuje, uczniowie klas 3 przygotowali program artystyczny. Jego główną częścią było przedstawienie wzorowane na dramacie ,,Dziady”, części II, autorstwa Marii Mazur i Hanny Kaniewskiej, w reżyserii p. Justyny Kostrubies. W części artystycznej usłyszeliśmy także piękną interpretację utworu „Pokochaj” Macieja Balcara w wykonaniu Oliwii Stefanowska z klasy 1b.

W ostatniej części uroczystości głos zabrali świeżo upieczeni absolwenci, którzy złożyli kwiaty i upominki na ręce swoich wychowawców, p. Joanny Dobiech, s. Klary Pyzy i p. Piotra Skowrońskiego, siostry dyrektor oraz uczących ich nauczycieli. Artystyczny upominek w postaci piosenki przygotował zespół złożony z uczennic wszystkich klas maturalnych.

Hanna Waszak (kl. 2a)

MSZA ŚW.