Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. E. Bojanowskiego w Henrykowie zaprasza Państwa szkoły wraz z Opiekunem do udziału w szkoleniu pocztów sztandarowych.

Głęboko wierzymy, że tradycja jest cenną wartością, przekazaną nam przez przeszłe pokolenia i naszym zadaniem jest jej kultywowanie. Sztandar w społeczności szkolnej zajmuje miejsce poczesne – jest symbolem najwyższych wartości, honoru, tradycji patriotycznych i szacunku dla człowieka, a przyrzeczenie sztandarowe jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Narodu.

Spotkanie odbędzie się 7 lutego 2022 roku o godzinie 10:00 w LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu (przy pl. Nankiera 16), zostanie poprowadzone przez ks. mjr dr Krzysztof Deję, dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Pod okiem specjalistów, podczas spotkania będzie okazja, aby przypomnieć sobie o wartościach związanych ze szkolnym sztandarem oraz o zasadach obchodzenia się z nim. Patronat nad szkoleniem został objęty przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Zgłoszenia należy kierować do p. Małgorzaty Marcinkiewicz do 1 lutego 2023 r. na adres mailowy: marcinkiewicz00@gmail.com