Zakończyliśmy lutową akcję pomocową na rzecz Fundacji L’Arche, podczas której Grupa WIELKIE SERCE zorganizowała zbiórkę charytatywną środków czystości. Celem nadrzędnym było wspomożenie naszych przyjaciół z domu przy ul. Jutrosińskiej w zorganizowaniu ławek do kaplicy w ośrodku. Dzięki hojności rodziców, uczniów i nauczycieli na prośbę dotyczącą konkretnych produktów udało nam się zebrać:

tabletki do zmywarki – ok. 1200 sztuk
gąbki – 124
proszki do prania – 17kg
płyny do prania – 17L

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji: uczniom za zaangażowanie i hojność, rodzicom i nauczycielom za wsparcie akcji i przekazane artykuły. Cieszymy się, że po raz nasza społeczność szkolna jest tak chętna do niesienia pomocy innym. Dziękujemy!

============

W bieżącym roku szkolnym nawiązaliśmy ścisłą współpracę z L’Arche. Koordynatorami wydarzeń są uczniowie klasy 2b, którzy współorganizują wydarzenia wraz z Fundacją oraz  rozpropagowują je pośród społeczności szkolnej. Następne nasze przedsięwzięcie to Wiosenne Porządki – 16 marca idziemy do siedziby Fundacji L’Arche – będziemy chcieli pomóc podopiecznym uporządkować ich teren i dom na wiosnę i nadchodzące Święta. Spotykamy się na miejscu przy ul. Jutrosińskiej o 10:00, a pracować będziemy do 13:00. Zapraszamy!