Jesienią 2022 zakończyliśmy przedsięwzięcie pielgrzymie z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum – zaplanowaliśmy i przewędrowaliśmy 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w naszym regionie. Nasze wędrowanie podzieliliśmy na cztery pielgrzymki.

Dwa lata później postanowiliśmy przypomnieć sobie ten szlak i wyruszyliśmy na dwudniową wędrówkę, z Oławy do miejscowości Święte (w sumie nieco ponad 80 km). W pierwszy weekend wakacji grupa pielgrzymów, przy pięknej pogodzie, udała się drogę.

Pierwszy dzień składał się dwóch odcinków: (1) Oława – Siechnice, o długości ponad 21 km, który przemierzyło 7 wędrowców i (2) Siechnice – Wrocław/Rynek, o długości ponad 19 km, którym wędrowało 10 osób. Drugi dzień rozpoczął się Mszą św. o godz. 7:00 w parafii pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, po czym pielgrzymi, 5 osób, (3) udali się z Rynku do Leśnicy trasą o długości ponad 17 km. Tam grupa, po lekkim przemieszaniu się, skierowała się piękną trasą do (4) miejscowości Święte, szlakiem o długości ponad 24 kilometry.

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili stworzyć naszą małą wspólnotę – uczniom, rodzicom, absolwentkom, nauczycielom oraz przyjaciołom szkoły. Następne wyjście jesieną, o czym będziemy informować. Już teraz zapraszamy!