20 maja 2022 r. na wrocławskim Ostrowie Tumskim odbył się Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Nasi uczniowie od kilku lat służą również jako SKC podczas wielu inicjatyw dobroczynnych organizowanych przez Wrocławska Caritas. Naszym kołem opiekuje się p. Robert Ruszczak i to on zabrał naszą młodzież na to spotkanie.

W czasie zjazdu uczestniczyliśmy wraz z dyrektorem Caritas, proboszczem ks. Pawłem Cembrowiczem i Biskupem Maciejem Małygą w Katedrze Wrocławskiej, gdzie otrzymaliśmy medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej. Usłyszeliśmy historię ołtarza Jerina a potem wzięliśmy udział w specjalnie dla nas przygotowanych warsztatach oraz wyruszyliśmy zwiedzać niedostępne na co dzień zakamarki Ostrowa Tumskiego. Spotkanie zakończyło się wspólna agapą. To był bardzo dobry czas, w czasie którego spędziliśmy razem z naszymi rówieśnikami i młodszymi dziećmi zaangażowanymi w pomaganie innym. Zobaczyliśmy ze jest nas dużo i upewniliśmy się, ze pomagać warto! (fot. Paweł Trawka)