11 listopada – co zawdzięczamy Ojcom Niepodległości?

311
Szczególny dla nas wszystkich rok 1918 wiąże się z szeregiem wybitnych postaci historycznych i mężów stanu. Część z nich, całkiem niesłusznie, w naszej świadomości kryje się za plecami Józefa Piłsudskiego. W tym szczególnym dniu przedstawiamy krótkie filmy, prezentujące postaci wybitnych Ojców Niepodległości. Zachęcamy wszystkich do oglądania!
Autorami filmu o Ignacym Paderewskim są uczniowie klasy 2a Liceum: Emilia Kochanowicz, Ula Bugała, Aleksander Janiszewski, Jakub Nysler, Łukasz Magierowski oraz Szymon Jaroszyński. Autorami filmu o Romanie Dmowskim są uczniowie klasy 2e Liceum: Tymoteusz Mazur, Michał Wojtas, Mikołaj Lewczuk oraz Antoni Lodkowski. Opiekę merytoryczną sprawował p. Piotr Skowroński.
Dziękujemy za przygotowanie i nadesłanie materiałów.