NOWOŚCI  CZYTELNICZE POD CHOINKĘ

Z najlepszymi życzeniami spokojnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom

 1.DRUGA SZANSA – Karen Kingsbury  ( autorka wielu bestsellerów na liście „New York Timesa”). I tom trylogii (całość dostępna na szkolnej półce).Anielski patrol wkracza do akcji z nieziemską misją niesienia pomocy zagubionym , młodym ludziom. Dajmy sobie szansę na przeżycie niezapomnianych chwil z bohaterami niesamowitej powieści. Tej książki   się nie czyta – ją się połyka. Sami się przekonajcie.

2.Karen Kingsbury –  POMIMO WSZYSTKO : Tak brzmi napis wygrawerowany na pierścionku zaręczynowym, który 17-letni Shane pragnie wręczyć  swojej szkolnej sympatii i jedynej miłości swego życia. Jak się potoczą burzliwe losy nastoletnich kochanków i ich dziecka? To II-tomowa opowieść, którą czyta się jednym tchem. Nie trzeba jej polecać- ona sama się poleca.

  1. SIEDEM SIÓSTR – Lucinda Riley. Nastrojowa   , pełna magii saga rodzinna, traktująca nie tylko o tytułowych siostrach i ich  przygodach i perypetiach  miłosnych. Polecam.

4.OCZY ANIOŁA – Shannon Dittemore : Nastoletnia Brielle , borykająca się z żalem  i poczuciem winy po śmierci przyjaciółki, otrzymuje zdolność wglądu w świat widzialny tylko przez anioły i demony. Jak wykorzysta ten niespodziewany dar w obliczu niebezpieczeństwa i jaki obrót przybiorą jej relacje z tajemniczym nieznajomym?  Przeczytaj , a nie pożałujesz.

  1. ANIOŁ DO WYNAJĘCIA – Magdalena Kordel : „Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze miał jakiegoś bezrobotnego anioła (…) do wynajęcia, to pamiętaj o mnie…” szepcze głodna, bezdomna dziewczyna w mroźną ,grudniową noc. Czy jej prośby zostaną wysłuchane? Kto bezinteresownie poda jej filiżankę herbaty z cynamonem i otuli dobrym słowem? Polecam tę nastrojową opowieść do czytania przy kominku.

6.DZIEWCZYNY OD ANDERSA – Agnieszka Lewandowska- Kąkol:                                    Zbiór wspomnień  młodych ochotniczek, wcielonych do Pomocniczej Służby Kobiet. Opowieść o zwykłych dziewczynach, którym  tzw. ”najpiękniejsze lata życia” przyszło spędzić na froncie, wśród trudów i niebezpieczeństw, często „zaglądając śmierci w oczy”. Jest to biograficzna opowieść o bohaterstwie, ale też o „dziewczyńskich” tęsknotach i marzeniach, a także o powojennych losach tych ,które przeżyły …

  1. WRÓCĘ PO CIEBIE- Guillaume Musso: autor wielu powieści, utrzymujących się na czołowych miejscach listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Gorąco namawiam na sięgnięcie po książkę z elementami metafizyki, która zawitała do nas za sprawą klasy II LO. Bohater-człowiek sukcesu, zostaje uwikłany w serię zaskakujących, dramatycznych wydarzeń, które zmuszają go do weryfikacji swoich życiowych wyborów i podjęcia walki z czasem i ze śmiercią. Polecam.
  2. ZNIKAJĄCA ŁYŻECZKA czyli dziwne opowieści chemicznej treści – Sam Kean

   Miłośnikom nauk ścisłych, którzy nie mogą już słuchać o sentymentalnych romansach, polecam „niezwykłe historie o pierwiastkach chemicznych i tym, co się za nimi kryje: nauce, historii, pieniądzach, mitologii, sztuce i medycynie”.

  1. MARIA – Francine Rivers:

   W tym niezwykłym, przedświątecznym czasie adwentu pragnę  przybliżyć czytelnikom niezwykłą postać , której imię zostało  uwiecznione  w najważniejszej genealogii świata . Mam na myśli kobietę, która została wybrana na Matkę Mesjasza.