Z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum podejmujemy się wysiłku pielgrzymowania 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w okolicach Wrocławia. 21 listopada wyruszyliśmy na pierwszą z czterech zaplanowanych wędrówek: pierwsza trasa wyniosła 18 kilometrów i prowadziła z pl. Nankiera do Leśnicy.

Grupa prawie 30 pielgrzymów spotkała się o 9:00 w klasztornym kościele, aby Mszą św. ze wspólnotą sióstr urszulanek zainaugurować tegoroczne pielgrzymowanie szlakami św. Jakuba. Po krótkim wprowadzeniu w tajemnicę pierwszej pielgrzymki przez s. Agnieszkę Świętoń, uczestnicy wyprawy wyruszyli w trasę, która tym razem wiodła w dużej mierze ulicami Wrocławia.

Podczas wędrówki pielgrzymi trzy razy zatrzymywali się na odpoczynek, podczas których słuchali fragmentów książki „Camino de Santiago. Tradycja i współczesność” Agnieszki Jaworskiej oraz traktatu „Sztuka chodzenia” Henry Davida Thoreau, przygotowanych przez p. Piotra Sołodynę. Druga część trasy przebiegała w milczeniu – był to czas dla uczestników na refleksję i modlitwę. Tej ostatniej oczywiście zabraknąć nie mogło – pielgrzymi odmówili  wspólnie „10 różańca” na Kozanowie przy kościele św. Jadwigi oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego” idąc wzdłuż rzeki Bystrzycy. Wędrówka zakończyła się na parkingu na skraju Lasu Mokrzańskiego. To stąd pielgrzymi ruszą na kolejny szlak późną wiosną.

Wędrowcy wyruszyli w trasę w podziękowaniu za wszelkie łaski Boże, jakich Liceum dostąpiło przez 75 lat swojej działalności. To jest piękny kawałek historii – dziękować jest rzeczywiście za wiele!