Lauren St John: trylogia Bezcenny (Bezcenny, Wyścig z wiatrem, Żywy ogień);

powieść: Glory. Wyścig o wszystko

Autorka urodziła się w Zimbabwe, tam spędziła dzieciństwo i młodość. Przez pewien czas była dziennikarką. Zadebiutowała książkami o muzyce i sporcie, ale rozgłos zdobyła dzięki cyklowi poświęconemu Afryce i wyrastającemu z osobistych wspomnień. Biblioteka oferuje jej trylogię, dotyczącą jeździectwa. Bohaterkami są utalentowane nastolatki, które zdobywają medale sportowe, ale które także muszą stawić czoła osobistym wyzwaniom.

Charles Martin: Kiedy płaczą świerszcze

To przepiękna opowieść o pięknie życia, przyjaźni, odwadze i o szansach, które tak łatwo zmarnować. Siedmioletnia Annie zbiera pieniądze na poważną operację. Nie wie, że w tym samym mieście znalazł schronienie światowej sławy kardiochirurg, który odszedł z zawodu po doświadczeniu osobistej tragedii. Co się wydarzyło? I czy lekarz rzeczywiście jest winien? Czy znajdzie w sobie dość siły, by opanować traumę i uratować życie małej Annie?

Paola Lazzarini: Boże singielki

Świat singielki to świat uczuć, których wielu oczekuje i jednocześnie się ich obawia. To świat niezgody na powszechną poprawność lansowaną przez mass media.  Ta książka nieco oświetla ten świat i sugeruje kilka pytań, na które warto szukać odpowiedzi: jak żyć samemu mimo wszystko? jak powrócić do normalnego życia po nieudanej miłości? jak kształtować swoje oczekiwania? czy warto szukać miłości w sieci? i co – gdy staję wobec milczenia Boga?

 

Radek Kotarski: Włam się do mózgu

Książka wyrasta z eksperymentów psychologicznych, które sprawdzały efektywność różnych metod uczenia się; większość z nich autor przeprowadził na sobie i wytypował kilkanaście, które okazały się najbardziej skuteczne. Jeśli chcesz się dowiedzieć;

  • Kiedy jest najlepszy czas na naukę;
  • Dlaczego pamiętamy tak mało informacji ze szkoły;
  • Jakie są metody skutecznego uczenia się i jak je zastosować w praktyce;
  • Z jakich metod nie korzystać (bo nie ma po co);
  • Dlaczego warto się uczyć w każdym wieku

… to ta książka jest dla ciebie. A w ferie jest trochę czasu na czytanie.

 Krystyna Bockenheim: Przy polskim stole

Co jedli nasi przodkowie? Jak zmieniała się sztuka kulinarna? Groch ze słoniną, dwulitrowe kielichy wina, bażanty podawane razem z upierzeniem, malowane złotem kapłony (sprawdź w słowniku, co to takiego?) – to wszystko składa się na dzieje polskiej sztuki kulinarnej. I do tego – przepisy prababek!

Książka należy do znanej i wartościowej serii: „A to Polska właśnie”;  ukazuje ona polską kulturę zarówno tzw. Wysoką, jak i tę związaną z codziennym życiem. Zawiera także kompendium o Wrocławiu! zapraszam do biblioteki

 

Squire Rushnell: Kiedy Bóg puszcza do ciebie oko

To zbiór opowiadań, które pokazują, jak ważny może się okazać w naszym życiu tzw. przypadek. Poza tym – przypadek, to ulubiony język Pana Boga: ulubiony, bo pozwala na małe cuda. Czy umiesz dostrzec Boże znaki w tym, co przeżywasz? Bo może doświadczasz rzeczy bardzo podobnych do wydarzeń opisanych przez Squire Rushnella.