Małgorzata Nawrocka: Twierdza aniołów

… coś dla fanów fantasy w szkolnym wydaniu. Tym razem pisarka zaprosiła czytelników do szkoły, która wychowuje adeptów na … aniołów stróżów. Małe aniołki okazują się nie takie anielskie, jak  by się mogło wydawać – starczy, że opowieść zaczyna się od bójki między Zielonym i Srebrnym, w wyniku której obaj lądują na dywaniku u dyrektora szkoły…        A potem jest jeszcze ciekawiej… Ale to już trzeba samemu przeczytać.

Jurek Konieczny: Poławiacze pereł

To historia byłego milicjanta (alkoholika) i lekarki, których połączyła pasja niesienia pomocy.  Pasja ta zaprowadziła ich na warszawski Dworzec Główny, go kanałów i na klatki schodowe – wszędzie, gdzie niewesołe życie wiodą bezdomni. Zaczęli od rozdawania kanapek i herbaty, wkrótce ona zaczęła udzielać również pomocy medycznej.  Kiedy wygrała proces sądowy, który wytoczono jej za wypisywanie bezdomnym bezpłatnych recept, media nazwały ją: „Doktor Janosikową”. Warto poznać historię naprawdę wielkich ludzi, którzy żyją teraz, aktualnie, na naszych oczach.

Dean Hamer i Peter Copeland: Geny a charakter

Dr Dean Hamer jest szefem zakładu naukowego w Laboratorium Biochemii przy Narodowym Instytucie Raka w stanie Maryland; Peter Copeland to dziennikarz zajmujący się problematyką naukową. Książka w fascynujący sposób wprowadza w to, co o zachowaniu człowieka mówi współczesna genetyka, biologia molekularna i psychologia.  Zachęcam wszystkich pasjonatów nauki!