Grupa uczniów z klasy 1a wzięła udział w zaproponowanym przez wychowawcę, p. Piotra Skowrońskiego, wyzwaniu, polegającym na ograniczeniu lub całkowitej rezygnacji z używania mediów społecznościowych przez 30 dni. W ten sposób powstała grupa JOMO (ang. Joy of Missing Out). Wyzwanie trwało od 22 kwietnia do 21 maja. Jakie były jego skutki? Zachęcamy do przeczytania wybranych wypowiedzi poniżej. W przyszłym roku planujemy zachęcić do podjęcia wyzwania uczniów pozostałych klas. Będziemy Was informować!

„Był to bardzo fajny eksperyment, bo zauważyłam, jak bardzo biorę social media jako coś oczywistego, a pokazało to, co innego można zrobić w tym czasie. Myślę, że niektórym osobom jest się trudno zmotywować do takiego czegoś samemu, a jeśli będzie świadomość, że inni to też robią, będzie psychicznie trochę łatwiej, przynajmniej takie miałam wrażenie. No i warto pokazać, że świat to nie tylko social media.”
„Była zmiana na lepsze. Zaczęłam używać telefonu czasem nawet po 20 minut dziennie. Miałam dzięki temu więcej czasu dla siebie, dla innych i dla rzeczy ważniejszych.”
„Fajnie było spróbować czegoś nowego. Myślę, że dobre byłoby, gdyby ludzie zobaczyli, że da się funkcjonować bez telefonu.”
„Zdecydowanie zauważyłam wiele pozytywnych zmian w życiu, miałam dużo więcej czasu na naukę, zamiast bezczynnie przeglądać Instagrama zaczęłam czytać więcej książek, oraz czułam taką ulgę psychiczną, że nie muszę się martwić tym co się dzieje w internecie. Uważam, że dla każdego taka akcja mogłaby wnieść wiele dobrego. Na swoim doświadczeniu mogę powiedzieć, że taka akcja wprowadza w życie wiele wartości. Pokazuje, że dużo ważniejsze są realne kontakty międzyludzkie, a nie wirtualne. Sprawia również, że ma się dużo więcej czasu na spędzanie go w realnej rzeczywistości, a nie cyfrowej.”