Stęsknieni za wykładami i laboratoriami na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie klasy 2b i klasy 1e (części biologicznej) skorzystali z  możliwości wzięcia udziału w zajęciach organizowanych on-line przez ten wydział i nauczyciela biologii w naszej szkole p. Jadwigę Leszczyńską-Kazuro. W środę (17.06) spotkaliśmy się (na platformie MS Teams) na wykładzie dr Marii Stasiuk-Wacławczyk pt. „Czy zdrowy styl życia chroni przed chorobami cywilizacyjnymi?”. Dowiedzieliśmy się na nich, co tak naprawdę znaczy określenie „zdrowy tryb życia”. Poznaliśmy miedzy innymi, co robić aby zdrowo żyć, w jaki sposób walczyć ze stresem i jak czynniki zewnętrzne wpływają na funkcjonowanie  naszych komórek i narządów. Następnie wysłuchaliśmy informacji o niektórych chorobach cywilizacyjnych – o przyczynach i skutkach dla całego naszego organizmu. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne. W czasie ich trwania uczniowie chętnie zabierali głos w dyskusji.