10 stycznia 2023 w naszej szkole, na zaproszenie nauczyciela podstaw przedsiębiorczości, p. Tomasza T. Brzozowskiego, w ramach akcji edukacyjnej KAS gościliśmy p. Michała Karczmarka, który jest starszym specjalistą Działu Wsparcia Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Akcja obywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Finansów i nosi tytuł: Hazard? Nie daj się wciągnąć.

Nasz Gość przeprowadził ciekawe zajęcia w sześciu klasach na poziomach klas 2 i 3 naszego liceum. Przekazywane w trakcie lekcji treści spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Okazało się, że często nie wiedząc, uczestniczymy w grach hazardowych, które mogą stanowić poważny problem i w sposób niekontrolowany podświadomie wpływać na nasze zachowania.