American Corner Wrocław, przytulne miejsce dla miłośników kultury amerykańskiej, ma swoją siedzibę w Rynku na II piętrze Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego. Oprócz zbiorów książek, czasopism i wszelkiego rodzaju mediów, które można stamtąd wypożyczyć, instytucja ta proponuje także ciekawe spotkania dotyczące kultury amerykańskiej, prowadzone przez Amerykanów mieszkających we Wrocławiu.
W ostatni piątek grupa uczniów z klasy 2b i 3c udała się tam na wykład prowadzony przez Sama, lektora z Oregonu, który wprowadził naszych uczniów w historię jazzu, szczególnie wczesnych lat rozwoju tego gatunku muzyki. Uczniowie mogli posłuchać próbek utworów legend tego okresu, np. Louisa Armstronga, Duke Ellingtona, Benny Goodmana, Glenna Millera czy Franka Sinatry. Uczniom towarzyszył p. Piotr Sołodyna.