II Urszulański Festyn Rodzinny był, jak rok temu, naszym wspólnym sukcesem organizacyjnym. W sobotę 28 września nasza szkoła zatętniła życiem. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i sióstr, przygotowaliśmy bogaty program, który umilił czas wszystkim uczestnikom. Atrakcje rozlokowane były w różnych miejscach szkoły i klasztoru, zapewniając różnorodność i niezapomniane wrażenia. (fot. L. Bogdańska / M. Markowski / P. Sołodyna)
Wirydarz gospodarczy klasztoru, był sceną wydarzeń kulturalnych tego dnia. Konferansjerem zapowiadającym poszczególne części programu był p. Wojciech Senus wodzirej znany z grupy wodzirejów Freak Frak. Imprezę rozpoczęła siostra dyrektor, s. Katarzyna Niemiec, która przywitała gości i życzyła wszystkim wspaniale spędzonego czasu, po czym scenę przejęła Orkiestra Dęta z Wiszni Małej z bardzo żywym repertuarem. Po gościach z Wiszni wystąpili nasi utalentowani uczniowie: Lidka Szczęch, Lena Borucka, Hania Olszowy, DETrio w składzie Ola Unold, Natalia Biegalska, Marta Hrycyk, Marysia Ozemko, Mateusz Patralski i Ksawery Kropidło. Po koncercie wzięliśmy udział w emocjonującej licytacji charytatywnej, przygotowując się do kolejnych emocji muzycznych: występu tria jazzowego złożonego z młodych artystów z Republiki Środkowoafrykańskiej, koncertu reggae o. Wojciecha Kowalskiego oraz dobrze nam znanej i lubianej grupy 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Kulminacyjnym punktem było losowanie głównej nagrody, które dostarczyło wszystkim wielu wrażeń! Równolegle do ekscytujących występów muzycznych można było w wirydarzu posilić się różnego rodzaju grillowanym mięsem, nabyć popcornu, czy zakosztować chleba ze smalcem, i temu podobnych produktów. Najmłodszym zaś przygotowaliśmy malowanie twarzy, czy fikuśne balony.
Nieco na uboczu, z dala od zgiełku artystycznych występów, uczestnicy festynu mogli odprężyć się w malowniczym wirydarzu maryjnym. Strefa relaksu z leżakami, stoiska z pysznymi przekąskami i orzeźwiającymi napojami oraz liczne atrakcje edukacyjne – to wszystko czekało na odwiedzających. Miłośnicy przyrody mogli zgłębiać tajniki suchego ogrodu japońskiego i podziwiać drzewka bonsai, przywiezione specjalnie na tę okazję przez p. Rafała Wodzickiego, wziąć udział w zajęciach kaligrafii, szydełkowania, czy wytwarzania biżuterii. W jednej w sal lekcyjnych przygotowano strefę gier planszowych, gdzie można było zagrać w popularne tytuły, min.
Z dużym zainteresowaniem spotkały się dwie wycieczki po Mauzoleum Piastów Śląskich, kościele św. Jadwigi oraz klasztornym opactwie. Nasi uczniowie, Adam Fuss i Kuba Rodak, w sposób niezwykle interesujący przybliżyli uczestnikom bogatą historię Piastów Śląskich, a także życie klarysek i urszulanek, które przez wieki związane były z tym miejscem.
Dla tych, którzy chcieli jeszcze więcej atrakcji, przygotowaliśmy loterię z fantastycznymi nagrodami. Amatorzy słodkości mogli delektować się przepysznymi wypiekami, które serwowaliśmy w klasztornym refektarzu i korytarzach na parterze. Jedno ze stoisk było przygotowane przez przedstawicielki Polskiego Stowarzyszenia Absolwentów Urszulańskich, którym dziękujemy za obecność i zaangażowanie!
=========
Składamy podziękowania wszystkim, którzy pomogli przygotować to wspaniałe wydarzenie: uczniom, rodzicom, nauczycielom i siostrom urszulankom. Dziękujemy za poświęcony nam czas, pomoc w przygotowaniu miejsca, wszelkie przygotowane pyszności, wspaniałe fanty.