Czy bycie teologiem to ciekawe zajęcie? Czy czytanie Biblii może być pasjonujące? Na te i inne pytania niezwykle interesujących odpowiedzi udzielił w Liceum urszulańskim we Wrocławiu ks. prof. Sławomir Stasiak, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego. Ksiądz rektor wygłosił prelekcję do uczniów wrocławskich szkół, którzy przybyli na pl. Nankiera na piąty wykład z nauczycielami akademickimi z cyklu „Już wiem, kim zostanę!”.

W pierwszej części spotkania ks. prof. Stasiak opowiedział o swoim zamiłowaniu do studiowania Biblii. Przyznał, że w czasach szkolnych jego największą pasja nie była Biblia, lecz matematyka i większość wolnego czasu poświęcał rozwiązywaniu przeróżnych zadań matematycznych. Później opowiadał o odkryciu swojego powołania, o swoich studiach biblijnych na KUL oraz w Rzymie, gdzie poznawał oryginalne języki Starego i Nowego Testamentu. Najważniejszą cześć wystąpienia stanowiła analiza przypowieści o synu marnotrawnym. Profesor starał się wskazać słuchaczom, na jak wiele sposobów można  nie tylko analizować, ale też odczuwać tekst Ewangelii. Na koniec pokazywał efekty swojej pasji – książki popularyzujące widzę o Biblii oraz naukowe komentarze, które udało mu się napisać podczas wielu lat pracy.

Przed nami ostatnie spotkanie z cyklu „Już wiem, kim zostanę!”, które odbędzie się na początku czerwca. Wkrótce podamy dziedzinę oraz temat wykładu.