Podczas konferencji „Nauczyciel wobec wyzwań współczesności. Inspiracje bł. Natalii Tułasiewicz” organizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu jednym z prelegentów była p. Joanna Dobiech (nauczycielka języka polskiego w naszej szkole), która przybliżyła postać niezwykłej polonistki Natalii Tułasiewicz (jako „specbabki od polskiego”) oraz jej nowoczesne ujęcie polonistyki w kontekście współczesnych wyzwań nauki zdalnej. Konferencja miała charakter hybrydowy, dlatego wykład odbył się online. A informacje i opinie o wykładzie znalazły się też  na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do przeczytania artykułu! (fot. J. Mokrzycki)

„Specbabka od polskiego” inspiruje współczesnych nauczycieli

W trudnym czasie pandemii, a zatem nauki zdalnej i hybrydowej, świat nauczycieli odkrywa bł. Natalię Tułasiewicz. Czym zachwyca polonistka sprzed prawie 100 lat? „Była nauczycielką zawsze i wszędzie. Na minutę przed zagazowaniem również”.

W Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyła się konferencja „Nauczyciel wobec wyzwań współczesności. Inspiracje bł. Natalii Tułasiewicz”.

CAŁOŚĆ ARTYKUŁU W GOSCIU NIEDZIELNYM